Jak mít rád?

17. října 2017 v 22:22 | Evelyney
Jakub Smolík zpívá ve své písni vyhrává ten kdo miluje méně a musím mu dát zcela za pravdu. Čím více dáváme najevo tomu druhému, že ho milujeme, tím více od nás chce. Čím více po nás chtějí, tím jsme nespokojenější, že nemůžeme splnit všechna přání. Je to takový začarovaný kruh. Partner je pro nás vším, jak se říká, by jsme za něho klidně i dýchali. Jenže na všechno se lehce zvyká a tak každá naše další "služba" je časem braná jako samozřejmost. Takže musíme přidat a plníme další přání, která vidíme milujicí polovičce na očích. Dostaneme se klidně i do takové situace, že protějšku všechno nachystáme, všechno za něj uděláme. Nachystáme toaletní papír do držáku, když dojde a my u toho zrovna nejsme tak zjistíme, že už to nikdo jiný neudělá. Vytahujeme všechno nádobí z myčky a uklízíme do poliček. Pokud to neuklidíme my, tak to na té lince klidně bude třeba týden. To, že chodíme po bytě a sbíráme oblečení a dáváme po špinavého prádla je samozřejmost. Musíme sami vyprat, pověsit prádlo, pokud začne pršet a nejsme zrovna doma, tak to tam bude viset, moknout, ono se samo neposbírá. Každodenní nákup, vaření a chystání stravy až pod nos je samozřejmostí. A toto všechno a hromadu dalších věcí se bere jako, že je to normální a samozřejmé. A my co milujeme to děláme pořád a rádi. Ale ouha, co když se stane, že ten automatický robot onemocní? Nastane situace kdy se ten milující dozví, že je vlastně všechno špatně, že nic nefunguje, že ten, který je na svůj servis zvyklý, je najednou hladový, nevypraný, je naprosto zničený. Najde si jakoukoliv bolístku, aby dal najevo, že právě on je nemocný a on potřebuje, aby bylo o něho postaráno. Takže přijde na řadu citové vydírání, nám milujícím je z toho stále hůř a hůř a tak nakonec nejsme schopni skoro dělat nic a přichází ten moment, kdy se dozvíme, že jsme celý vztah zničili, že s námi ten "méně milující" vlastně trpí, že je nešťastný a nespokojený. Co dodat? Mám tě rád/a, ale sebe musím mít raději.
I když svůj článek píši jako žena, neznamená to, že to nemůže být i obráceně. Někdy "trpí" žena, někdy muž, někdy i rodiče, nebo naopak děti. Milujme druhé přese lásku sami k sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 secondme | Web | 18. října 2017 v 6:49 | Reagovat

Zajimavy článek :)... Nikdy bych to asi nenechala dojít do takové fáze, kdy je ze me spíš "služka" chlapa bych taky pěkně zapojila :D

2 Meduňka | Web | 21. října 2017 v 17:02 | Reagovat

Zařazuji tvůj článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

3 evelyney | 22. října 2017 v 19:18 | Reagovat

:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama