Křižovatka

24. října 2017 v 23:04 | Evelyney
Byla jsem jemně, taktně, ale hlavně mile upozorněna, že nepíši, že týden nic nevzniklo.
Měla jsem několikrát chuť psát, ale potom přišlo něco "důležitějšího", nebo byla naštvanost tak velká, že bych hledala spíše ta slušná slova, než ty co mě z úst vycházela. Kdo někdy jel směr Komín - Bystrc ví jak ideální a úžasnou tu máme křižovatku. Ráda bych poznala toho projektanta, který má na svědomí toto uspořádání účastního dopravního "posunu". Jsem si vždy myslela, že je v Brně pouze jeden Dopravní podnik města Brna. Ale buď se pletu, nebo nemá šalina a trolejbus stejná práva. To, že my obyvatelé těchto dvou sídlišť by jsme se chtěli pohodlně a plynule přesunovat, to snad ani není důležité, copak obyčejný občan někoho zajímá. V tomto případě i ty movitější a důležitější co jezdí auty jsou na tom obdobně. Běžně cesta trolejbusem trvá 8 minut, ale nejen mě trval 35 minut. Že jsem na zastávce stála a čekala na spoj, který nejel ani z druhé strany byla asi maličkost, potom přesun přes křižovatku to je jak ze špatně napsaného hororu. Když už se podaří někomu z koly projet na zelenou tak je to jedno, výjimečně 2 auta. Zato šalina jezdí jedna za druhou. Protože má šalina absolutní přednost, tak si na této ideální křižovatce shazuje průjezd a ti ostatní mají červenou. Takže pokud jednička jezdí každý 3 minuty a v obou směrech, trojka každých 10 minut v obou směrech a jedenáctka taky každých 10 minut v obou směrech tak i průměrný počtář si dá dohromady jak často svítí zelená pro ty ostatní dopravní prostředky. A tady si říkám proč jedna část dopravního podniku vlastně stojí proti svým kolegům z jiné vozovny. Možná tady pramení ta nevraživost a to, že autobusáci a trolejbusáci nemají šalináře rádi. Nedivím se jim. Pokud bych já jako zaměstnanec stejného podniku pořad řešila nedodržení jízdního řádu, protože jiný chtějí mít výhodu, budu je taky "nenávidět". Ač možná za to ti šalináři nemůžou a mají takové předpisy. Ale pořád, není toto o lidech a o vzájemné toleranci?
A na zastupitelstvu jak Bystrce, Komína a města Brna jako celku se to přehazuje z jednoho stolu na druhý a nikdo nic neřeší, protože to vlastně vůbec není v zájmu města Brna řešit nějaký okrajový sídliště a jejich starosti.
Takže buďme rádi, že nám ještě něco dovolí a nepíchejme do vosího hnízda.
Tak to je tak z jedné strany předcházejícího týdne.
Ale minulý týden měl i hezké stránky, bylo sluníčko, usměvavé děti, radost kolem nich, drobné oslavy narozenin a pro jistotu i strávená noc s jedním z dětí. Beru to na střídačku, nemám tak pevné nervy jako mamka a všechny zaráz já prostě nedám. Beru je jako radost, jako "dobíjecí baterky" které mi zlepšují náladu a pokud bych je vzala všechny tak by to možná bylo náročné pro mě, pro ně bych potom nebyla ta babička co si s nimi hraje, je na ně milá, hodná, všechno jim splní, no prostě ta rozmazlovací babička.
Pitvání svých pocitů ze svého "léčení" si zase nechám na jiný den. Můžu psát každý den, nikdo mi v tom nebrání, jenom ne každý den se stanou až tak zásadní rozdíly, které stojí za víc než jenom, no tak mám další den za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama