Moderní technika

16. ledna 2018 v 1:23 | Evelyney
Ztracený telefon jsem nenašla, ale ani jsem s tím nepočítala. Karta se znefunkčnila, tak tam žádná škoda, telefon byl starý, opotřebovaný, darovaný od někoho, kdo má mobilů několik a podstatně modernějších. Ale darovanému koni se na zuby nemá hledět, tak nechci ani soudit člověka, který ač velmi blízký se chová ke mě jak k cizí. Je to jeho postoj, já mám svůj postoj.
Ale jak si tak ten týden chodím bez toho mobilu, protože nový stále ještě nemám, jsem zjistila pár věcí.
Odcházím z domu a vím přesně kolik je hodin, zavřením dveří se dostávám do časového vzduchoprázdna. Už před pěknou řádkou let, jsem přestala nosit hodinky, nedělaly dobré mé pokožce, ale proč se trápit, když jsou hodiny na mobilu a tam si to kdykoliv mohu ověřit. Jenže najednou ten mobil nebyl, hodinky taky ne, číst ze slunce, které navíc ani teď není, čas neumím. Podle hvězd se také neorientuji, takže jsem měla možnosti skoro jak za dětství.
A taky jsem si tak připadala, čas běžel kolem mě, já jsem si šla, tak jak to šlo, ujelo MHD, naštěstí ve velkém městě jezdí dost často, tak jsem počkala na další. Pokud jsem přece jenom zatoužila po tom vědět kolik je hodin, tak ty jsou v každém MHD na několika místech. Potom na hodně zastávek je ukazatel časů, kdy pojede další spoj, tam je také i čas aktuální. I nějaký ten kostel s hodinami se našel, jediné hodiny, které jsem nepoužila je náš Brněnský Orloj, ten jsem do dnešního dne nepochopila. Ač jsem se koukala z jakékoliv strany, z jakékoliv části Náměstí Svobody. Nepatřím mezi ty šťastlivce, kteří tam nějaký čas vidí. Nevadí i tak si užívám tento klidný čas, čas, který si zbytečně nestresuji věčným koukáním na hodiny, zda to stihnu, zda nepřijdu pozdě, kolik mám ještě času a zda by nešlo ještě něco udělat.
Byla jsem osvobozena od věčného zvonění, od všech nechtěných nabídkách, od různých omylů, nesmyslných sms.
Přesto jsem si dnes byla vyzvednou staronovou simku, ale ještě nemám telefon a tak uvažuji kolik dnů dám tomu, než si ho pořídím.
Ach ta technika a moderní doba. Ale už jsme všichni natolik zvyklí, že si můžeme kdykoliv zavolat a říct třeba něco hezkýho svým nejbližším, že můžeme zavolat kamarádce, kdy se sejdem na kafe. Navíc dnešní telefony mají foťák, můžeme si tedy zachytit okamžik, na který si v budoucnu rádi vzpomeneme. No pokrok a novinky techniky jsme prostě pustili do svého života a tak musíme přijímat občas i to negativum.
Jdu si na internetu, zase nová technologie, hledat nějaký pěkný, zajímavý a vyhovující mobil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama